Typer i jego yield – jak wybierać?

SYDNEY, AUSTRALIA – AUGUST 18: Ashton Sims of the Cowboys is tackled during the round 23 NRL match between the Penrith Panthers and the North Queensland Cowboys at Sportingbet Stadium on August 18, 2014 in Sydney, Australia. (Photo by Mark Kolbe/Getty Images)

Każdy gracz może na bieżąco aktualizować wiedzę o aktualnej sytuacji, ale też może zdać się na wiedzę innych. Wystarczy skorzystać z usług profesjonalnych typerów. To czy są one płatne czy darmowe nie ma największego znaczenia. Najważniejszy przy wyborze typera jest wskaźnik yield, wskazujący na jego skuteczność. Oznacza on stopę zwrotu, czyli zależność pomiędzy wygraną a zainwestowaną kwotą. Wyrażany jest w procentach, więc jest łatwy do analizy. A więc yield to określenie procentowe, jak wygląda zależność pomiędzy postawionymi stawkami a wygraną. Dla przykładu: gracz w ciągu określonego czasu wygrał 1000 zł, a na zakłady wydał 800 zł. Jego zysk wynosi więc 200 zł, a to oznacza yield na poziomie 25%. Statystycznie co czwarty typowany przez gracza zakład jest więc trafiony.

To dużo czy mało? Zależy. Jeśli chcesz wybrać naprawdę dobrego typera warto sprawdzić yield, ale przede wszystkim czas i ilość zakładów. Nie da się utrzymać bardzo wysokich statystyk w dłuższym okresie. Jeśli yield będzie wynosił kilkadziesiąt procent masz pewność, że typer zawarł mało zakładów i w krótkim okresie czasu. Inną możliwością jest po prostu oszustwo. W dłuższym okresie osiągnięcie ponad 20% jest wręcz niemożliwe (przyjęło się, że rok  działalności jest już miarodajnym czasem do stwierdzenia poziomu typów).  Jaki więc poziom jest odpowiedni? Trudno określić. Wśród profesjonalistów przyjęło się, że 10-15% to bardzo dobry wynik, który osiągają nieliczni. Powyżej tych wartości praktycznie się nie zdarza, a jeśli się zdarzy – to wyjątkowo dobry typer. W każdej sytuacji, gdy yield jest na plusie można przyjąć, że typer jest skuteczny, bo jego zakłady osiągają zysk. Może wystąpić też sytuacja, w której yield jest na minusie – to znaczy tylko, że typer stracił, wykładając większą sumę pieniędzy na grę i nawet „nie wyszedł na zero”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *