Handicap

W środowisku bukmacherskim często pojawia się też zakład nazywany handicap. Mamy z nim do czynienia w sytuacji, gdy jedna z drużyn ma zakładaną  bardzo dużą wysoką przewagę nad przeciwnikiem. W takim zakładzie określa się liczbę bramek, z różnicą których faworyt wygra. Na przykład: przy handicapie ustalonym na poziomie 2 mecz musi zakończyć się wynikiem o  co najmniej dwa oczka większym, czyli 3:0, 4:1 5:2.

Dużą swobodę w zakładach daje opcja under/over. Wydarzenia tego typu mogą  dotyczyć bardzo wielu zdarzeń. Najbardziej popularne to liczba bramek, ilość rzutów rożnych, uzyskanych w meczu kartek (żółtych, czerwonych lub razem) i tym podobne.

Do tego warto jeszcze wspomnieć o pierwszym golu (a dokładniej, która z drużyn go osiągnie), obstawienia awansu (ta opcja jednak jest zależna od rangi wydarzenia) czy typowanie strzelca (trafi lub nie, ile razy trafi itd.)

To, jaki zakład wybierze gracz zależy od jego chęci i umiejętności. Najprostsze, na przykład wskazujące na wygranego meczu, są najczęściej najniżej opłacalnymi, bo najczęściej wybieranymi. Po te zakłady sięgają przypadkowi, okazjonalni gracze. A czy profesjonalista się nimi zajmuje? Pewnie, bo nawet niewielki kurs może przynieść dużą wygraną. Jej wysokość zależy od tego, ile gracz zainwestuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *